Par mums

Finanšu izglītības nedēļa ir brīvprātīga valstisko un nevalstisko partneru iniciatīva, kuras mērķis ir pievērst uzmanību nepieciešamībai palielināt cilvēku zināšanas par finanšu jautājumiem savas naudas efektīvas un gudras pārvaldības veicināšanai, kā arī piedāvāt pasākumus un resursus finanšu zināšanu iegūšanai. Finanšu izglītības nedēļa ir kļuvusi par tradīciju – 2016. gadā tā notiek jau ceturto reizi.

Finanšu izglītības nedēļa 2013. gadā un 2014. gadā orientējās uz skolu auditoriju, piedāvājot pedagogiem seminārus par jauniem mācību materiāliem un iespējām, bet skolēniem – vieslekcijas, ekskursijas, konkursus un dažādus interaktīvus rīkus finanšu zināšanu papildināšanai. 2015. gadā Finanšu izglītības nedēļa gāja plašākā sabiedrībā ar saukli „Krāj zināšanas! Krāj gudri!” un piedāvāja pasākumus ne tikai skolēniem un skolotājiem, bet arī jebkuram intersentam.

Finanšu izglītības nedēļa 2016 Latvijā notiks no 14. līdz 20. martam, tās devīze šogad – “Ceļojums finanšu pratībā”. Ceļosim gan Latvijas novados ģeogrāfiski, gan virtuālajā vidē, gan dažādos finanšu pratības tematos. 

Finanšu izglītības jautājumiem ir pievērsta būtiska uzmanība ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā un arī pasaulē, tādeļ Finanšu izglītības nedēļa Latvijā notiek saskaņoti ar Child and Youth Finance International Global Money Week un Eiropas Banku federācijas European Money Week.

Finanšu izglītības nedēļa ir tikai viena no finanšu pratībā ieinteresēto partneru aktivitātēm, ko tie īsteno saskaņā ar „Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģiju 2014–2020”